Săptămâna Mondială a Alăptării, marcată de Asocația SAMAS prin artă dedicată alăptării
Pentru al doilea an consecutiv, Asociația SAMAS împreună cu ASSMB celebrează anul acesta Săptămâna Mondială a Alăptării (1-7 august) prin artă dedicată alăptării adusă în spațiul unde mesajul are cel mai mare impact: la maternitate. Pe 3 august, la Spitalul Clinic de Obstetrică-Ginecologie “Prof. Dr. Panait Sîrbu”, una dintre maternitatile istorice ale Bucurestiului, a avut … Continuă lectura „Săptămâna Mondială a Alăptării, marcată de Asocația SAMAS prin artă dedicată alăptării”



