Programul Teatrului EXCELSIOR – luna Ianuarie

Marti, 10 ianuarie, ora 19.00: FLUTURII SUNT LIBERI – Premiera

de Leonard Gershe, regia: Erwin Simsensohn (+12 ani)

Miercuri, 11 ianuarie, ora 10.00: DEGETICA

adaptarea de Aurel Mitran, dupa Hans Christian Andersen, regia: Aurel Mitran (+6 ani)

Joi, 12 ianuarie, ora 10.00: CEI TREI PURCELUSI

dramatizarea de Stelian Milu, dupa povestea lui James Orchard Halliwell-Phillipps, regia: Stelian Milu (+3 ani)

ora 19.00: #TEENSPIRIT – spectacol colectiv coordonat de Peter Kerek (+16 ani)

Vineri,  13 ianuarie, ora 10.00: VRAJITORUL DIN OZ

o intamplare cu muzica de Petre Bokor, dupa romanul omonim al lui Lyman Frank Baum (+3 ani)

 Sambata, 14 ianuarie, ora 20.00 (Sala Studio): INTERZIS SUB 18 ANI

de Mihaela Michailov, regia: Lenus-Teodora Morar (+16 ani)

 Duminica, 15 ianuarie, ora 10.00: CASA PISICII

de Samuil Marsak , adaptarea scenica de Robert Robert Emanuel, regia: Lenus Teodora Morar (+4 ani)

Miercuri, 18 ianuarie, ora 10.00: #EMOJIPLAY

spectacol de teatru coregrafic de Gigi Căciuleanu (+12 ani)

Ora 19.00: #EMOJIPLAY

spectacol de teatru coregrafic de Gigi Căciuleanu (+12 ani)

Joi, 19 ianuarie, ora 10.00: TARAMUL POVESTILOR

de Stelian Milu, regia: Stelian Milu (+3 ani)

Ora 18.30: THE HISTORY BOYS

de Alan Bennett, regia: Vlad Cristache (+16 ani)

Vineri, 20 ianuarie, ora 10.00: MAGIA COPILARIEI

de Stelian Milu, regia: Stelian Milu (+5 ani)

Ora 19.00: WITH A LITTLE HELP FROM MY FRIEND

de Maria Manolescu, regia: Alexandru Mazgareanu (+16 ani)

Sambata, 21 ianuarie, ora 19.00: CEA MAI FRUMOASĂ FLOARE DIN LUME

de Chris Simion-Mercurian, dupa o idee de Leon Magdan, regia: Chris Simion-Mercurian (+8 ani)

Duminica, 22 ianuarie, ora 11.00: NEMAIPOMENITELE AVENTURI ALE LUI NILS

adaptarea de Ion Lucian, dupa Selma Lagerlöf, regia: Mihaela Boboc-Manea (+4 ani)

Ora 19.00: #EMOJIPLAY

spectacol de teatru coregrafic de Gigi Caciuleanu (+12 ani)

Luni, 23 ianuarie, ora 10.00: CEI TREI PURCELUSI

dramatizarea de Stelian Milu, dupa povestea lui James Orchard Halliwell-Phillipps, regia: Stelian Milu (+3 ani)

 Marți, 24 ianuarie, ora 20.00 (Sala Studio)INTERZIS SUB 18 ANI

de Mihaela Michailov, regia Lenuș-Teodora Morar (+16 ani)

 Miercuri, 25 ianuarie, ora 10.00: VRAJITORUL DIN OZ

o intamplare cu muzica de Petre Bokor, dupa romanul omonim al lui Lyman Frank Baum (+3 ani)

Joi, 26 ianuarie, ora 10.00: CASA PISICII

de Samuil Marsak , adaptarea scenica de Robert Robert Emanuel, regia: Lenus Teodora Morar (+4 ani)

ora 19.00: VIVIEN LEIGH – ULTIMA CONFERINTA DE PRESA cu LAMIA BELIGAN

de Marcy Lafferty, regia: Liana Ceterchi (+16 ani)

 Vineri, 27 ianuarie, ora 10.00: BAMBI

dramatizarea de Ema Stere, dupa Felix Salten, regia: Attila Vizauer(+5 ani)

Ora 19.00: FLUTURII SUNT LIBERI

de Leonard Gershe, regia: Erwin Simsensohn (+12 ani)

Sambata, 28 ianuarie, ora 19.00 (Sala Studio): CEA MAI FRUMOASĂ FLOARE DIN LUME

de Chris Simion-Mercurian, dupa o idee de Leon Magdan, regia: Chris Simion-Mercurian (+8 ani)

Duminica, 29 ianuarie, ora 11.00: DEGETICA

adaptarea de Aurel Mitran, dupa Hans Christian Andersen, regia: Aurel Mitran (+6 ani)

Ora 19.00: WITH A LITTLE HELP FROM MY FRIEND

de Maria Manolescu, regia: Alexandru Mazgareanu (+16 ani)

Luni, 30 ianuarie, ora 10.00:  MICA SIRENA

dramatizare de Alexandu Andy Kessler dupa H.C. Andersen, regia Olimpia Arghir (+3 ani)

Ora 19.00: iHAMLET

de Elise Wilk, regia: Catinca Draganescu (+12 ani)

 


otter.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

s