Doua Globuri de aur pentru 'Up'

Filmul de animatie 'Up' a obtinut doua premii la cea de-a 67-a editie a Galei Globurilor de Aur, desfasurata azi noapte la Los Angeles.

Productia marca Disney-Pixar a fost desemnata cel mai bun film de animatie, fiind nominalizata la aceasta categorie alaturi de productiile “Sta sa ploua cu chiftele”, “Coraline”, “Fantastic Mr. Fox” si “Printesa si broscoiul”.

“Up” a castigat si premiul pentru cea mai buna tema muzicala, care i-a fost acordat lui Michael Giacchino. La aceasta categorie au fost nominalizati si Marvin Hamlisch (“The Informant!”, James Horner (“Avatar”), Abel Korzeniowski (“A Single Man”), Karen O si Carter Burwell (“Where The Wild Things Are”).

 

Comments

comments


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

s