Exista educatie fara pedespse si recompense?

Monica Reu – trainerul de comunicare nonviolenta sustine ca DA ! Din pacate, pedepsele si recompensele par a fi instrumente de baza in arsenalul multor parinti, bunici si cadre didactice.Pe 19 nov, intre 10:00 si 18:00, In aula ASE din Bucuresti , are loc conferinta pentru parinti – “Ai copil. invata sa fii parinte”. Monica Reu ii va invata pe parinti cum sa isi educe copiii fara pedepse si recomepense, iar alti 3 traineri vor vorbi despre alimentatia bio, despre cum sa ii ascultam pe copii nu doar cu urechile si despre neurobiologia interpersonala. Grabiti-va sa va luati biletul de intrare. Mai multe detalii despre conferinta gasiti pe www.aicopil.ro si www.itsybitsy.ro.
 

Comments

comments


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

s